X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مثبت نگری=سلامتی
مثبت نگری یعنی داشتن آرامش،جمع گرا بودن،دوست داشته شدن،موفق بودن 
قالب وبلاگ

9 نشانه افسردگی در زنان

زنان بیش از مردان احساساتی هستند. آنها بیشتر تحت استرس های کاری و رابطه هایشان قرار می گیرند. زنان مجبورند زندگی خود را متعادل کنند و به همین دلیل بیشتر از افسردگی رنج می برند. هر زن باید از نشانه های افسردگی آگاه باشد تا از آن جلوگیری کند.

1- اختلال در خواب

این نشانه در بین بیشتر زنان متداول است. به دلیل افسردگی ، زنان نمی توانند درست بخوابند. یا زیاد می خوابند و یا اصلا نمی خوابند. به گزارش پرشین وی این عامل سلامت ذهن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین این دلیل سطح ناکامی در کارهایشان را نیز افزایش می دهد.

 2. احساس خستگی

 بیشتر زنان در اثر افسردگی احساس ضعف و خستگی می کنند.به گزارش پرشین وی این نشانه می تواند مربوط به استرس باشد و در زنان احساس درماندگی ایجاد می کند. آنها دوست ندارند کاری انجام دهند و در سراسر روز احساس کسالت و گیجی می کنند.

 3. سرزنش کردن

 زنان وقتی دچار افسردگی باشند، اغلب خود را برای همه چیز سرزنش می کنند و در برابر موقعیت ها درمانده می شوند. در هر کاری که انجام می دهند یک گناه وجود دارد. این نشانه می تواند منجر به افکار خود کشی نیز شود.

 4. احساس ناراحتی و نگرانی

 زنانی که از افسردگی رنج می برند تمام مدت احساس ناراحتی دارند. همه چیز را به شیوه منفی می بینند. آنها در هر موقعیتی نگران و بی قرار می شوند. به گزارش پرشین وی احساسات خود را پنهان می کنند و بیهوده می گریند.

 5. مشکل در تصمیم گیری

 آنها در تصمیم گیری های کوچک نیز دچار مشکل می شوند و تمرکز بر روی مسائل کوچک را نیز سخت می یابند و ذهن قاطعی ندارند. بهترین راه اجتناب از این مشکل آرام سازی ذهن است.

 6. قاعدگی های نامنظم

بسیاری از زنان به دلیل افسردگی قاعدگی های نامنظم و به تاخیر افتاده دارند. این می تواند همراه با عدم تعادل در هورمون های بدن باشد.

 7. رفتار بی تفاوت ونه چندان خوب

 زنانی که افسرده هستند، رفتار بی تفاوتی از خود بروز می دهند. آنها سر هر چیز کوچک بدخلق می شوند. دوست دارند تنها باشند و به درستی با مردم صحبت نمی کنند. احساس تنهایی نیز دارند.

 8. مشکلات گوارشی

در افسردگی مزمن ، بسیاری از زنان با مشکلات گوارشی روبه رو می شوند. افسردگی می تواند یبوست نیز ایجاد کند چرا که در عملکرد نرمال بدن اختلال وجود دارد.

9. اضطراب و خیال پردازی

 زنان دچار افسردگی بیشتر تمایل به خیال پردازی دارند که می تواند موجب حملات نگرانی و اضطراب در آنها شود.به گزارش پرشین وی آنها بدون دلیل دچار ترس می شوند و در تمام مدت کناره گیری می کنند. در هر فعالیتی از خود اشتیاق نشان نمی دهند. این نشانه اغلب در افسردگی مزمن بیشتر دیده می شود.

بهترین روش برای مقابله با افسردگی ، کنترل استرس است. امروزه استرس دلیل اصلی افسردگی محسوب می شود. ذهن خود را آرام کرده تا از افسردگی جلوگیری کنید.

منبع:پرشین وی

[ جمعه 14 مهر‌ماه سال 1391 ] [ 01:12 ق.ظ ] [ علی فرزاد ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 112115

  • دانلود فیلم
  • موس بی سیم طرح اپل MP3 Player بی سیم